  • B32676G6685K000
B32676G6685K000
advertisement
Manufacturer No:
B32676G6685K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32676G6685K000
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 13318
Step5Bar-code shipping tag
B32676G6685K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    20mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    800V
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    39.5mm
  • Length
    42mm