  • B32676E8225K
B32676E8225K
advertisement
Manufacturer No:
B32676E8225K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32676E8225K
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 875V-DC 400V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676E8225K
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    875V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10.5mOhm
  • Height
    28.5mm
  • Height Seated (Max)
    28.4988mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    16mm