  • B32676E1205K000
B32676E1205K000
advertisement
Manufacturer No:
B32676E1205K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32676E1205K000
Description:
2μF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676E1205K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 375
  • HTS Code
  • Capacitance
    2μF
  • Depth
    14mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    750V
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Length
    42mm