  • B32520E6223K
B32520E6223K
advertisement
Manufacturer No:
B32520E6223K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32520E6223K
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520E6223K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    2.9972mm