  • B32674Z6155K000
B32674Z6155K000
advertisement
Manufacturer No:
B32674Z6155K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32674Z6155K000
Description:
B32674Z 1.5μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32674Z6155K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32674Z
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.531W 31.50mmx13.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; Power Factor Correction (PFC)
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm