  • B32674F6505K
B32674F6505K
advertisement
Manufacturer No:
B32674F6505K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32674F6505K
Description:
5μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 800V-DC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32674F6505K
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    5μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    27.5082mm