  • B32674D6475J
B32674D6475J
advertisement
Manufacturer No:
B32674D6475J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32674D6475J
Description:
4.7μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32674D6475J
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhm
  • Height Seated (Max)
    36.4998mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    21.9964mm