  • B32674D1105K
B32674D1105K
advertisement
Manufacturer No:
B32674D1105K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32674D1105K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 750V-DC 375V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32674D1105K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 375
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    750V
  • Depth
    12.5mm
  • Voltage - Rated AC
    375V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.4mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    21.5mm
  • Height Seated (Max)
    21.4884mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    12.5mm