  • B32673P4225K000
B32673P4225K000
advertisement
Manufacturer No:
B32673P4225K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32673P4225K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32673P4225K000
Description:
B32673P 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1268
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32673P4225K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32673P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.335W 26.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Power Factor Correction (PFC)
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm