  • B32672L8102J003
B32672L8102J003
advertisement
Manufacturer No:
B32672L8102J003
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32672L8102J003
Description:
1nF Film Capacitor 5% Radial
Quantity:
In Stock : 10925
Step5Bar-code shipping tag
B32672L8102J003
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm