  • B32672L7153J289
B32672L7153J289
advertisement
Manufacturer No:
B32672L7153J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32672L7153J289
Description:
B32672L 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32672L7153J289
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32672L
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.015μF
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm