  • B32672L1103J
B32672L1103J
advertisement
Manufacturer No:
B32672L1103J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L1103J
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial 600V-DC 600V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 14407
Step5Bar-code shipping tag
B32672L1103J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 600
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm