  • B32671Z6103K000
B32671Z6103K000
advertisement
Manufacturer No:
B32671Z6103K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32671Z6103K000
Description:
B32671Z 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32671Z6103K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32671Z
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; Power Factor Correction (PFC)
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm