  • B32671L6223K000
B32671L6223K000
advertisement
Manufacturer No:
B32671L6223K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671L6223K000
Description:
B32671L 0.022μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32671L6223K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32671L
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    5120
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    11mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm