  • B32656S1224K565
B32656S1224K565
advertisement
Manufacturer No:
B32656S1224K565
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656S1224K565
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Lug 1.7kV-DC 750V-AC Polypropylene Chassis Mount, Screw
Quantity:
In Stock : 6018
Step5Bar-code shipping tag
B32656S1224K565
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Terminal Shape
    LUG
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Lug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 750
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1.7kV
  • Depth
    16mm
  • Voltage - Rated AC
    750V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    28.5mm
  • Length
    42mm
  • Width
    16mm