  • B32656S0684J564
B32656S0684J564
advertisement
Manufacturer No:
B32656S0684J564
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656S0684J564
Package:
Datasheet:
B32656S0684J564
Description:
680nF Film Capacitor 5% Lug Polypropylene Screw
Quantity:
In Stock : 15554
Step5Bar-code shipping tag
B32656S0684J564
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Screw
  • Terminal Shape
    LUG
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Lug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 480
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    16mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    1kV
  • Height
    28.5mm
  • Length
    42mm