  • B32656S0474J564
B32656S0474J564
advertisement
Manufacturer No:
B32656S0474J564
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32656S0474J564
Package:
Datasheet:
B32656S0474J564
Description:
470nF Film Capacitor 5% Lug 1kV-DC Polypropylene Screw
Step5Bar-code shipping tag
B32656S0474J564
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Screw
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Lug
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV