  • B32654A3335K
B32654A3335K
advertisement
Manufacturer No:
B32654A3335K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32654A3335K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial Radial 250V-DC 160V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 15829
Step5Bar-code shipping tag
B32654A3335K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    24.511mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    15.0114mm