  • B32654A2223J
B32654A2223J
advertisement
Manufacturer No:
B32654A2223J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32654A2223J
Description:
B32654 22nF Film Capacitor 5% Radial 2kV-DC 700V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 4153
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32654A2223J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32654
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    21.0058mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.9982mm