  • B32654A125J
B32654A125J
advertisement
Manufacturer No:
B32654A125J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32654A125J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.2μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 250V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A125J
    Select All
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Height Seated (Max)
    36.4998mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    21.9964mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    250V