  • B32654A0684K000
B32654A0684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32654A0684K000
HK JDW NO:
3410-B32654A0684K000
Datasheet:
B32654A0684K000
Description:
B32654 680nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 1kV-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 47022
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32654A0684K000
  • Length
    31.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32654
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    18mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V