  • B32653A8682J
B32653A8682J
advertisement
Manufacturer No:
B32653A8682J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A8682J
Description:
6.8nF Film Capacitor 5% Radial Radial 2kV-DC 1kV-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A8682J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    10.5mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.4902mm