  • B32653A7223J189
B32653A7223J189
advertisement
Manufacturer No:
B32653A7223J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A7223J189
Description:
B32653 22nF Film Capacitor 5% Radial 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A7223J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32653
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    5.9944mm