  • B32653A473K189
B32653A473K189
advertisement
Manufacturer No:
B32653A473K189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A473K189
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A473K189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    1kV
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm