  • B32653A4105K000
B32653A4105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A4105K000
HK JDW NO:
3410-B32653A4105K000
Description:
B32653 1μF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 400V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 28254
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32653A4105K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32653
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    20.5mm
  • Length
    26.5mm