  • B32653A4105J000
B32653A4105J000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A4105J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A4105J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 29416
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32653A4105J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    20.4978mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.9982mm