  • B32653A3684K000
B32653A3684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A3684K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A3684K000
Description:
B32653 680nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A3684K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32653
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26.5mm