  • B32653A224J189
B32653A224J189
advertisement
Manufacturer No:
B32653A224J189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A224J189
Datasheet:
B32653A224J189
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 250V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 13625
Step5Bar-code shipping tag
B32653A224J189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    20.4978mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.9982mm