  • B32653A1183J
B32653A1183J
advertisement
Manufacturer No:
B32653A1183J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A1183J
Description:
18nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 500V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A1183J
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5mm