  • B32653A104J289
B32653A104J289
advertisement
Manufacturer No:
B32653A104J289
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A104J289
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 250V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A104J289
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    8.509mm