  • B32653A0104K000
B32653A0104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A0104K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A0104K000
Description:
B32653 100nF Film Capacitor 10% 1kV-DC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 14949
Step5Bar-code shipping tag
B32653A0104K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32653
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26.5mm