  • B32652A4863K000
B32652A4863K000
advertisement
Manufacturer No:
B32652A4863K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32652A4863K000
Datasheet:
B32652A4863K000
Description:
B32652 0.086μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32652A4863K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32652
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.086μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm