  • B32652A0104K003
B32652A0104K003
advertisement
Manufacturer No:
B32652A0104K003
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32652A0104K003
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32652A0104K003
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm