  • B32652-A2102-K
B32652-A2102-K
advertisement
Manufacturer No:
B32652-A2102-K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32652-A2102-K
Description:
1nF Film Capacitor 10% Radial Radial 2kV-DC 700V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652-A2102-K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.0038mm