  • B32642B6104K
B32642B6104K
advertisement
Manufacturer No:
B32642B6104K
HK JDW NO:
258-B32642B6104K
Datasheet:
B32642B6104K
Description:
B32642B 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32642B6104K
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm