  • B32641B6393J
B32641B6393J
advertisement
Manufacturer No:
B32641B6393J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32641B6393J
Package:
Radial
Datasheet:
B32641B6393J
Description:
B32641B 0.039μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32641B6393J
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32641B
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.276W 13.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm