  • B32633B3682K8
B32633B3682K8
advertisement
Manufacturer No:
B32633B3682K8
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32633B3682K8
Description:
6.8nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32633B3682K8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Lead Pitch
    22.5mm