  • B32620J272J189
B32620J272J189
advertisement
Manufacturer No:
B32620J272J189
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32620J272J189
Description:
2.7nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620J272J189
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    7.493mm