  • B32620A6392J289
B32620A6392J289
advertisement
Manufacturer No:
B32620A6392J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32620A6392J289
Datasheet:
B32620A6392J289
Description:
B32620 3900pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32620A6392J289
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32620
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm