  • B32620A6332J189
B32620A6332J189
advertisement
Manufacturer No:
B32620A6332J189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32620A6332J189
Datasheet:
B32620A6332J189
Description:
B32620 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32620A6332J189
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32620
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm