  • B32620A6153K
B32620A6153K
advertisement
Manufacturer No:
B32620A6153K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32620A6153K
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A6153K
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    10.3124mm
  • Width
    5.9944mm