  • B32620A4223J
B32620A4223J
advertisement
Manufacturer No:
B32620A4223J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A4223J
Description:
22nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A4223J
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3920
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10mm
  • Width
    5.0038mm