  • B32620A4153K189
B32620A4153K189
advertisement
Manufacturer No:
B32620A4153K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A4153K189
Datasheet:
B32620A4153K189
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 30439
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32620A4153K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3920
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10mm
  • Width
    5.0038mm