  • B32620-A3473-J
B32620-A3473-J
advertisement
Manufacturer No:
B32620-A3473-J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32620-A3473-J
Datasheet:
B32620-A3473-J
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 250V-DC 140V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 11669
Step5Bar-code shipping tag
B32620-A3473-J
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    140V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10mm
  • Width
    5.0038mm