  • B32614A4684J008
B32614A4684J008
advertisement
Manufacturer No:
B32614A4684J008
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32614A4684J008
Package:
Radial
Datasheet:
B32614A4684J008
Description:
B32614 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32614A4684J008
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32614
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.394W 31.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    10.0076mm