  • B32612A4334J008
B32612A4334J008
advertisement
Manufacturer No:
B32612A4334J008
HK JDW NO:
3410-B32612A4334J008
Description:
0.33μF Film Capacitor Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32612A4334J008
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    7137
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    18.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9.5mm