  • B32592C1474J008
B32592C1474J008
advertisement
Manufacturer No:
B32592C1474J008
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32592C1474J008
Package:
Datasheet:
Description:
0.47μF Film Capacitor POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32592C1474J008
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE: 63 V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%