  • B32564J3106J
B32564J3106J
advertisement
Manufacturer No:
B32564J3106J
HK JDW NO:
769-B32564J3106J
Description:
10μF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32564J3106J
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    22.5044mm
  • Length
    29.0068mm
  • Width
    13.7922mm