  • B32563J3335K
B32563J3335K
advertisement
Manufacturer No:
B32563J3335K
HK JDW NO:
769-B32563J3335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32563J3335K
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    10.1mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    24.003mm
  • Width
    10.1092mm