  • B32562J1335K
B32562J1335K
advertisement
Manufacturer No:
B32562J1335K
HK JDW NO:
769-B32562J1335K
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% DIP Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J1335K
    DIP
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    9.2964mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    5.9944mm